Ordu

Otuz bin kişiye iş imkani!

Ordu’da kurulacak 2. OSB için kamulaştırma sürerken, Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz en az 30 bin kişiye iş imkânı sağlanacağını da ifade etti.

03.Ocak.2018
Otuz bin kişiye iş imkani!

Ordu’da sanayi yatırımları için yer sıkıntısı yaşanması üzerine 2. Organize Sanayi Bölgesi(OSB) kuruluyor. Altınordu ilçesi Karaağaç Mahallesi ile Ulubey ilçesi Güzelyurt ve Eymür Mahallesi sınırları içerisinde kurulacak olan Ordu 2. Organize Sanayi Bölgesi için Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen kamulaştırma çalışmaları devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, şu ana kadar bin 34 hisse sahibiyle uzlaşma sağlandığını söyledi.

GELİŞİM İÇİN ÖNEMLİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, yaklaşık 800 dönümlük alan üzerine kurulacak olan 2. Organize Sanayi Bölgesinin Ordu'nun gelişimi için son derece önemli bir yatırım olduğunu ve en az 30 bin kişiye iş imkânı sağlanacağını ifade etti.Başkan Yılmaz, 2. OSB’yle ilgili kamulaştırma çalışmalarının Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı adına Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütüldüğünü belirtti.