Ucuz atlattılar

İnşaatı devam eden TOKİ inşaatında önceki gün yapılan patlatma sırasında iki işçi yararlandı

26.Nisan.2018
Ucuz atlattılar

Gümüşhane Aktutan Köyü yolunun TOKİ İnşaat alanı içerisinde kalan bölümünde bulunan kayaların temizlenmesi için sürdürülen çalışmalar kapsamında dinamitle patlatma işlemi gerçekleştirildi.

Önceki gün 15.00 sıralarında yapılan patlatma işlemi sırasında, patlatmanın etkileyebileceği düşünülen alanlardaki işçiler boşaltılarak çevrede güvenlik önlemi alındı. Yolların da trafiğe kapatıldığı patlatma işlemi emniyet görevlileri kontrolünde yapıldı.

Ancak patlatma sırasında kayadan kopan parçalar öngörülerin dışında olay yerinden uzak bir bölgede çalışmakta olan işçilerin üzerine yağdı. Kaya parçalarının isabet ettiği Saim Deniz ve Ercan Tekirbaş adlı iki işçi vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandı. Çalışanların haber vermeleri üzerine olay yerine gelen 112 ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapılan işçiler daha sonra Gümüşhane Devlet Hastanesine götürüldü.

Hastanede yapılan muayeneler sonrasında işçilerden Ercan Tekirbaş’ın sağlık durumu ile ilgili ciddi bir sorun görünmezken, Saim Deniz adlı işçide ise beyin kanaması olduğu, beyin cerrahı kontrolü altında tutulduğu öğrenildi.

Patlatmadan sorumlu kişiler ifadeleri alınmak üzere Gümüşhane Emniyet Müdürlüğüne götürülürken olayla ilgili soruşturma başlatıldı.