TACİZCİLERE REKOR CEZA!

Gümüşhane'nin Torul ilçesinde komşu çocuklarına cinsel istismarda bulundukları iddiasıyla yargılanan S.Ö. 52 yıl, H.B. ise 87 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

24.Mayıs.2018
TACİZCİLERE REKOR CEZA!

BERAAT İSTEDİLER

Gümüşhane’de komşu çocuklarını "nitelikli cinsel istismar" ve "cinsel istismar amaçlı hürriyetten yoksun kılma" suçlamalarıyla yargılanan 75 yaşındaki H.B. ve 63 yaşındaki S.Ö. dün hakim karşısına çıktı. Duruşmada savunma yapan sanıklar, üzerlerine atılı suçlamaları reddederek kendilerine iftira atıldığını öne sürdü, beraatlarını talep etti.

KABUL ETMEDİLER

■ Sanık avukatları da davanın aşamaları boyunca müşteki beyanlarının haricinde dosyada cezalandırmaya yeterli delil olmadığını savunarak müvekkillerin beraatini istedi. Mahkeme heyeti, kısa aranın ardından sanıklardan H.B'yi cinsel istismar ve cinsel amaçlı hürriyetten yoksun kılma suçundan 87 yıl, S.Ö'yü ise 52 yıl 6 ay hapis cezasına mahkum etti.

 2015 yılında Gümüşhane'nin Torul ilçesinde H.B, S.Ö. ve N.Ç, iki çocuğa nitelikli cinsel istismar suçlamasıyla tutuklanmış, 64 yaşındaki N.Ç. cezavindeyken ölmüştü.