SON DAKİKA

Haber > Şiddeti zihinlerde çözmek önemli

Şiddeti zihinlerde çözmek önemli

8.11.2018 13:12:00

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Şiddetin her türlüsüne karşıyız. Şiddeti kanunla, yönetmenlikle elbette bir noktaya getirmek mümkün

Bakan Kasapoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta ile  Elazığ Valiliği'ni ziyaret etti.
 
Vali Çetin Oktay Kaldırım ile bir süre görüşen Kasapoğlu, ziyareti  kapsamında Elazığ'da gençliğe ve sportif alt yapıya yönelik devam eden projeleri  yerinde inceleyerek, istişarelerde bulunacaklarını belirtti.
 
Kasapoğlu, Elazığ'ın gençliği, geleceği ve sportif yarınları adına çok  güzel çalışmaların hep birlikte gerçekleştirileceğini vurguladı.
 
İpek Yolu Uluslararası Gençlik ve Çocuk Çalışmaları Merkezi
 
Kasapoğlu, "Elazığ'da çok önemli bir gençlik yatırımını başlattık  geçtiğimiz yıl. Devam eden kısımlarıyla ilgili ilave protokol imzaladığımız bu  yatırımın ismi 'İpek Yolu Uluslararası Gençlik ve Çocuk Çalışmaları Merkezi'.  Ülkemizde ve Avrupa'da ilk olan bir yatırım. Gençliği, zihinsel ve bedensel anlamda desteklemeye yönelik kamp merkezleri, sosyal donatıları ve pek çok  imkanlarıyla gerçekten önemli bir yatırım." diye konuştu.
 
Yatırımın şimdiden hayırlı olması dileğinde bulunan Kasapoğlu,  "Elazığ'ın sportif yatırımlarını konuşacağız. Stadımız var, malum. Süreci devam  ediyor. Elazığ Stadımızı yine Elazığ'ın yöneticileri ile istişare ettik." dedi.
 
"Şiddetin her türlüsüne karşıyız"
 
Bakan Kasapoğlu, bir gazetecinin, sporda şiddet olaylarına ilişkin  sorusu üzerine, "Şiddetin her türlüsüne sahada, tribünde, sokakta ya da evde  olsun, karşıyız. Şiddet insani bir kavram değil. Dolayısıyla şiddeti kanunla,  yönetmelikle elbette bir noktaya getirmek mümkün ama zihinlerde çözmek önemli,  bizim yaklaşımımız bu. Şiddete karşı el birliğiyle savaşacağız, bunun başka bir  açıklaması olamaz." yanıtını verdi.

YORUMLAR

255

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap