Şehitlerin kimliği belli oldu!

10.Şubat.2018
Şehitlerin kimliği belli oldu!

Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı 22. gününde devam ediyor.Bölgeden bugün acı bir haber geldi. Operasyon sırasında düşen Atak tipi askeri helikopterdeki 2 asker şehit oldu.

ŞEHİTLERİN KİMLİĞİ BELLİ OLDU

Malatya 2. Kara Havacılık Alay Komutanlığı’ndan havalanan ATAK tipi helikopterin kırıma uğraması sonucu Kara Pilot Üsteğmen Erdem Mut ile Kara Pilot Yüzbaşı Mehmet İlker Kahraman şehit düştü.Şehit Mut'un Malatya'da oturan eşine acı haber verildi. Şehit düşen üsteğmen Erdem Mut'un, Kırıkkale'deki baba ocağında üzüntü yaşanıyor. Şehidin babaevine ve sokağa Türk bayrakları asıldı.

TSK'NIN AÇIKLAMASI

İlk olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurduğu olayla ilgili TSK'dan ilk açıklama geldi. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:"Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, Afrin’de devam eden operasyonlar esnasında, 10 Şubat 2018 saat 13.00 sularında, Atak tipi bir helikopterimiz kırıma uğramış, helikopterde bulunan iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Olayla ilgili teknik heyet tarafından inceleme başlatılmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz."Yapılacak teknik heyet incelemesinin ardından helikopterin düşüş nedeni belirlenecek. Ayrıca havalanan F-16'lar da sınırdaki bazı bölgeleri bombaladı.