SON DAKİKA

Haber > Polisten HDP'li milletvekiline tepki

Polisten HDP'li milletvekiline tepki

21.10.2018 18:37:00

Beraberindeki grupla PKK'lı teröristin cenazesine katılmak isteyen HDP Diyarbakır Milletvekili Saliha Aydeniz'e güvenlik şube müdürünün tepkisini içer

Diyarbakır'da, 1 Ekim 2018 günü kaydedilen görüntülere göre, PKK'lı  teröristin cenazesine katılmak isteyen ve aralarında HDP Milletvekili Aydeniz'in  de olduğu gruba polis izin vermedi.
 
 Bu sırada milletvekili Aydeniz, güvenlik güçlerine, "Bu mu terörizm,  yoksa benim cenazeye gitmem mi terörizm? Şu yaptığınıza bakar mısınız? Bu kadar  korkaksınız." diye bağırdı.
 
Bunun üzerine güvenlik şube müdürü, Aydeniz'e "Devlet memuruna hakaret  etmeyin lütfen. Korkak sizsiniz, devlet memuruyla bu şekil konuşamazsınız." dedi.
 
 "Diyarbakır'ın bu kadar çok sorunu var, git onlarla ilgilen"
 
Aydeniz'in "Beni engelleyemezsiniz. Korkaklık yapıyorsunuz." sözleri  üzerine şube müdürü, şunları söyledi:
 
"Milletvekiliyseniz milletvekilliğinizi bilin ve lütfen geri çekilin.  Sen bu şekilde devletin memuruna bağıramazsın. Ben kamu görevlisiyim ve benim  bulunduğum hiçbir yerde memuruma hakaret etmene müsaade etmem. Korkak sensin,  müsaade etmiyorum. 'Halk' diyorsan halk orada. Madem halkını bu kadar çok  düşünüyorsan Diyarbakır'ın bu kadar çok sorunu var, git onlarla ilgilen. Bu  ülkenin maaşını alıyorsun, terör örgütü mensubunun cenazesine geliyorsun. Buraya  gelip provokatörlük yapma. Terör örgütü mensubunun cenazesine almıyoruz."
 

YORUMLAR

255

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap