Eyi bayramlar Trabzon!

15.Haziran.2018

Zor iş Trabzonspor'u yazmak, kollamak, korumak, bir çivi çakanı bulmak için bin çile çekmek. Ah aldı Trabzonspor, vebal altındadır, camia hiç parası yokken idare edenleri cebinden milyon liralar vereni tüketti bitti. Yok yok olmayacak bu iş. Ölümü gösterip sıtmaya razı ediyorlar. Özkan Sümer elbette Hurma'dan iyidir, Yanal'dan, Metin Korkmaz, Özkan Doğan, Mithat Halis ile kıyas bile edilemez. Kafasına silah dayasan kıyamaz, insaf eder. Bu mudur çıkış yolu?Yok muydu başka çare? Ha bu kadar Trabzonlu futbol adamı varken her ligde camiaları sırtında taşırken neden tek adam? Kaç kere yazdık, anlattık, üçlü, beşli heyet tarif ettik. Şu ortamda eski defterleri mi açalım? Becerdiklerine alkış tuttuk da Trabzonspor'un şu hallere düşmesinin baş sorumlusu Özkan Sümer değil mi?

SAHTE YILDIZLAR

Evet, hesaplaşma zamanı değil, helalleşmek lazım. Hesabı doğru yapmalı Trabzonspor. Oynamak isteyen üç beş uşak, kalanı vurgun peşinde. Vallahi bu paralar ödenmez, billahi de kimse o rakamları vermez. Bu sahte yıldızlar ölene kadar Trabzonspor'u terk etmez. Sahi siz Sayın Ağaoğlu! Savcılığa suç duyurusu için ne beklersiniz? (Top sahasına dön Şirin Berber, başına iş alacaksın!) Ağa ararsanız seksenli yılları bileceksiniz. Takım Adana’da otelde rehin kalmış. Maç oynayacak futbolcuların alacakları ödenememiş, Trabzon’da seçim yapılıyor. (Dönemin yardımcı hocası Sadi Tekelioğlu anlatmıştı) Yeni başkanını seçmiş kulüp. Elinde bir çuval parayla gelmiş yönetici, oteli halletmiş, topçulara fazlasıyla ödeme yapılmış. Ağa'sını seçmişti Trabzonspor. Barakalarda konaklayan takıma koca arazi satın alıp, ülkede olmayan, Avrupa’da bile benzersiz tesisleri kulübe hediye etmişti...

İSTEMENİN DE YOLU VAR

Siz Ağa değilsiniz ki taze başkanımız. Ağalık soyadınızda kalsın, istemek zorundasınız. Kapı kapı dolaşıp çare aramak durumundasınız. Siyaseti, belediyeleri, iş adamları, partisi paraya dair ne varsa peşinde olmalısınız. Tuhafıma giden, siz taraftarlardan bile isteyemediniz. İstemenin de bir yolu var Ağam... Çok zor iş oturduğumuz yerden çıkış bulamıyoruz. Allah akıl fikir versin. Ünal kaptana yuvaya hoş geldin diyorum. Sahip olduğumuz değerleri, bulundukları değersiz ortamlarla değerlendirmeyelim. Bordo mavi forma için canını, kanını sahaya döken kardeşimize yardımcı olalım derim. Topçuları ne edelim sorarsanız Abdülkaldir, Yusuf ve kaleci uşak hariç hepsini zararına da olsa satalım.