SON DAKİKA

Haber > Gündem > Erdoğan’ın ‘Kral çıplak’ diyen Bülent Arınç’ı neden ihraç ettirmediği ortaya çıktı! Barış Yarkadaş açıkladı

Erdoğan’ın ‘Kral çıplak’ diyen Bülent Arınç’ı neden ihraç ettirmediği ortaya çıktı! Barış Yarkadaş açıkladı

28 Haziran 2022 Salı - 15:44

Gazeteci Barış Yarkadaş, Bülent Arınç’ın "Kral çıplak" açıklamasının Erdoğan'a iletildiğini ancak Erdoğan'ın ihraca sıcak bakmadığını açıkladı.

Ankara’da Türk Demokrasi Vakfı tarafından organize edilen toplantıda AKP'ye sert çıkan TBMM Eski Başkanı Bülent Arınç’ın, “Majestelerinin gazetecilerine havanın güzelliğinden, suyun berraklığından bahsetmek yeterli değil. Bağırmanın zamanıdır, 'kral çıplak' demenin vaktidir…” sözleri dikkat çekmiş ve tepki toplamıştı.

Arınç’ın ihraç edilip edilmeyeceği ise merak konusu olmuştu. Mehmet Metiner ise Arınç'a tepki göstererek, "Bülent Arınç’ın ismini duymak istemiyoruz, yeter artık. Onu partide tutanlara da yazıklar olsun diyorum" açıklamasını yaptı.

"İHRACA GEREK YOK "

Korkusuz yazarı Barış Yarkadaş, eski AKP Milletvekili Mehmet Metiner’in, Türk Demokrasi Vakfı'nın toplantısında kullandığı “kral çıplak” ifadesiyle dikkatleri üzerine çeken eski TBMM Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın “ihraç edilmesi gerektiği” yönündeki görüşünün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletildiğini yazdı.

Yarkadaş’ın aktardığına göre, kurmaylarının görüşlerini dinleyen Erdoğan, “İhraca gerek yok. Küskün sayısını artırmayın" yanıtını verdi.

Yarkadaş, “Erdoğan’ın verdiği bu cevabın ardından, Arınç’ın dosyası ‘şimdilik’ rafa kaldırıldı. Ancak dün konuştuğum AKP’li bir kaynağım, ‘Disiplin Kurulu önümüzdeki günlerde toplanacak. Bu konu muhtemelen orada da gündeme gelecektir’ ifadesini kullandı. Ancak AKP’li kaynağım da Erdoğan’ın ‘Küskün sayısını artırmayın’ talimatının ardından Arınç’ın disipline gönderilmesinin ‘imkansız’ hale geldiğini belirtti” diye yazdı.

Öte yandan Erdoğan’ın eski doktoru ve AKP eski Milletvekili Turan Çömez, “Ah Bülent Bey ah!, Ne olurdu bunları Meclis başkanıyken söyleseydin. Zamanında konuşan, eleştiren bizlere, darağaçları kurulurken susmasaydın. Söylediklerin doğru. Doğru da, çok geç kalmadın mı?” dedi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
1
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap