CHP adayını belirledi

Uzun süre adaylık için nabız yoklayan ve anket çalışmalarını inceleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün saat 10.00'da CHP'nin cumhurbaşkanı adayını açıklayacak.

04.Mayıs.2018
CHP adayını belirledi

CHP grubunda Muharrem İnce cumhurbaşkanı adayı olarak belirlendi. Muharrem İnce toplantı çıkışında gazetecilere, "Ben size dün mesajı vermiştim. "Zamanı gelince her şey güzel olacak" demiştim. Genel Başkanımız açıklayana kadar bekleyin" dedi.

CHP, cumhurbaşkanı adayını bugün saat 10.00’da Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda gerçekleşecek törenle açıklayacak. Tören CHP milletvekilleri Türkiye Barolar Birliği'nin konferans salonunda toplandı. CHP'li vekiller oy birliği ile CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce'yi cumhurbaşkanı adayı olarak belirledi. Kılıçdaroğlu'nun İnce'nin adını açıklaması bekleniyor.

CHP örgütlerine giden talimatla örgütlerin günlerdir bugün için çalıştığı ve törenin oldukça “coşkulu’’ olacağı belirtildi. Adayla ilgili bir slayt gösteriminin yapılacağı salonda, adayın posterlerinin de hazır edildiği öğrenildi.

Adaylığına kesin gözüyle bakılan, CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, sosyal meday hesabından ailesi ile çekildiği özçekimi "Biz hazırız" notuyla paylaştı.

Fotoğrafta Muharrem İnce'nin yanında eşi Ülkü İnce, oğlu Salih Arda İnce ve gelini İdil Göknil İnce yer aldı.

CHP'Lİ VEKİLLER İNCE İÇİN TOPLANDI

CHP milletvekilleri Türkiye Barolar Birliği'nde topladı. CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, salondan "Tüm CHP milletvekilleri Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce’ye imza vermek üzere Türkiye Barolar Birliği salonundayız" notuyla fotoğraf paylaştı.