SON DAKİKA

Haber > Gündem > Canlı yayında 'Sayın Öcalan'' skandalı

Canlı yayında 'Sayın Öcalan'' skandalı

29 Haziran 2022 Çarşamba - 13:58

Halk TV canlı yayınında HDP'li milletvekili Mehmet Rüştü Tiryaki'nin eli kanlı bölücü terör örgütü PKK'nın bebek katili teröristbaşı Abdullah Öcalan için "sayın Öcalan" ifadelerini kullanması büyük tepki çekti.

Halk TV ekranlarında yayınlanan Şirin Payzın'ın sunuculuğunu üstlendiği "Sözüm Var" programındaki "Sayın Öcalan" skandalı gündeme oturdu. Programa konuk olan katılan HDP Batman Milletvekili Mehmet Rüştü Tiryaki, canlı yayında teröristbaşı Abdullah Öcalan için "Sayın Öcalan" ifadelerini kullandı.

PROGRAMDAKİ İSİMLERE DE TEPKİ

Programdaki diğer isimlerin ise söz konusu ifadelere bir tepki vererek müdahale etmemesi ise sosyal medyada olay oldu.

"Sayın Öcalan" ifadelerini kullanan HDP'li Tiryaki'ye gelen eleştiri kadar, yayında bulunan Şirin Payzın, Barış Terkoğlu ve Emin Çapa'ya da çok sayıda tepki geldi.

 MİLLETVEKİLİ ÇELEBİ: DİLİNİZİ Mİ YUTTUNUZ?

Söz konusu görüntülerle ilgili ise en sert tepkilerden biri milletvekili Mehmet Ali Çelebi'den geldi. Çelebi, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada "Halktv’de bebek katili, PKK elebaşına “Sayın Öcalan” denmesine ses çıkmayacak mı? Dilinizi mi yuttunuz! PKK-Öcalan severlerin girdiği denklemlerde olmayacağız, alışmayacağız!" ifadelerini kullandı.

Çelebi açıklamasının devamında "Ben Yüce Meclis’te bebek katilini övdüklerinde, sayın dediklerinde dilimi yutmuyorum, cevabını veriyorum. Matematik hesapları uğruna Kocatepe’yi terketmeyeceğiz!" dedi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
2
Üzgün
0
İnanılmaz
1

Yorumlar


550

Özkar
1 ay önce
Kim ülkemizin suyunu icip havasini soluyup.bu ülkeye zarar veriyorsa teroristleri destekliyorsa,calup cirpiyorsa,ülkeyi satiyorsa yada satmaya yer yapiyorsa o serefsizin dik alasidir
Bilal Bilgin
1 ay önce
Hah işte gözünüze girdi mi CHP ve onun şurekasının PKK dan yana nasıl tavır aldığını? Adamlar daha ne desin! Ama gözler var görmez, kulaklar var duymaz, kalpler var hissetmez!
Yakup
1 ay önce
Şaşarım iki yüzlülüğe hdp yi yasal legal diyenleri destekleyeceksin hemde bebek katiline ..yin diyen birini ayiplayacaksin tam bir Demirel sözü dün dündür bugün bugündür hem nalina hem miğina
Atam
1 ay önce
Teröristbaşının mektubunu İstanbul seçimlerinde okutup kardeşini devlet kanalına çıkaranlar ve onlara tepki göstermeyenler de hemen konuşmaya başlamış. Kirlisiniz. Kesin sesinizi. Temiz olanlar tepki göstersin.
Yıdırım
1 ay önce
emin çapa,barış terkoğlu bu ikili yüzünden halk tv den nefret ettim.hdp Li zaten pkk lı.bir zamanlar rte de sayın demişti artık dilimi sürçmüştü orasını bilemeyiz. ülkemizin suyunu içen havasını solan her kim terörist başına sayın derse şerefsizdir.
HAFIZA
1 ay önce
Geçmişte biri daha demişti sayın öcalan diye hatırlayan var mı ?
kurdoğlu
1 ay önce
Hatta, sayın demeyi suç olmaktan çıkardık diye övünenler de vardı sanki ....
k.atamer
1 ay önce
chp nin kanalından buna bile şükretmek lazım.
Yıldırım
1 ay önce
bak işine CHP’yi karıştırma.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap