Gündem

Bakan Gül’den geçmiş olsun telefonu

11.Ekim.2017
Bakan Gül’den geçmiş olsun telefonu

ANKARA- Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, dün makamında silahlı saldırıya uğrayan Korkuteli Cumhuriyet Savcısı Kadir Küçüköner ile telefonda görüşerek, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Adalet Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre olayın yaşandığı saatten itibaren Antalya Başsavcısı Ramazan Solmaz’dan detaylı bilgi alan Bakan Gül, sağlık durumu iyiye giden savcı Kadir Küçüköner ile telefonda bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede Küçüköner’e acil şifalar dileyen Bakan Gül, savcıya yönelik silahlı saldırıdan derin bir üzüntü duyduğunu ifade etti. Yargı çalışanlarının her zaman yanında olduklarını kaydeden Bakan Gül, adli makamlarca yürütülen soruşturmanın sürdüğünü, yargının suçlulara gereken cezayı vereceğini belirtti.

Görüşmeden duyduğu memnuniyeti dile getiren Küçüköner ise, sağlık durumunun iyiye gittiğini ifade ederek, ilgisinden dolayı Bakan Gül’e teşekkür etti. Savcı Küçüköner’in babası Hasip Küçüköner ile de görüşen Bakan Gül, en kısa zamanda geçmiş olsun ziyaretine de geleceğini aktardı.