''Müslüman ve Arakan"

09.Eylül.2017

Müslümanlar için çok önemli dini bayramlarımızdan, mübarek Kurban Bayramı’nı geride bıraktık. Çok şükür Rabbim ailemizle, yakınlarımızla birlikte, şehrimizde, ülkemizde mutlu, huzurlu bir bayram geçirmeyi nasip etti. Allah tekrarını hepimize nasip etsin inşallah... Tüm Müslüman coğrafyası için bunu söylemeyi çok isterdik. Ama malesef Müslümanların yaşadığı coğrafyalarda kan ve gözyaşı var. Niye hristiyan-hristiyanı, yahudiyi ya da yahudi-yahudiyi vurmuyor? Maalesef Hristiyan ve Yahudiler değişik coğrafyalarda yüzyıllardır acımasızca Müslümanları vuruyor ya da birbirine kırdırıyor.

Hepimizin hemfikir olduğu çok acı olan konu; özellikle arap coğrafyalarında gördüğümüz, Müslümanın-Müslümana ''Allahü Ekber'' diyerek vurması. Şüphesiz bizleri yaratan,her şeyi var eden ''Allah hepimiz için tek ve en büyük'' Allahü Ekber diye bağırıp karşısındakini vuran zihniyetin bırakın Müslüman olmasını, insan olduğunu düşünemeyiz... Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) bir karıncayı bile incitmekten imtina ederken, kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim'i ve Allah'ın emirlerini anlatıp, Müslümanlığın hoşgörü dini olduğunu ümmetine öğretirken, dinin emirlerini anlamayıp, bu kıyımları yapanlara Müslüman demeye dilimiz varmıyor. Ortada bir sıkıntı olduğu kesin...

Ya bunlar Müslümanlığın ne demek olduğunu anlamıyor ya da Müslümanlık bunlara yanlış anlatılıyor. Yaşanan vahşetleri dünyadaki diğer Müslümanlar malesef üzüntüyle, kederle ve çaresizce izliyor. Bu kıyımları yaptıranlar belli, biliniyor fakat buna çare bulunamıyor. Yaşanan katliamların sorumlusu, Hristiyanlar, Yahudiler,dünyayı yöneten zengin lobiler! Sebebi; su, petrol, madenler kısacası tüm enerji kaynakları yani para! Tüm yorumlarda söylenen klasik söz; Müslümanların uyanık olması lazım. Müslümanlar uyanık olsa da içlerinden para için adam satanlar, ülkesini satanlar kandırılıyor. Malesef ''Paranın Dini İmanı Yok!'' En son Myanmar'da Arakan'lı Müslümanların katledilmesi, bu çağda bu vahşet yaşanırmı dedirtti.

''Müslümanlar bayramda kurban keserken, Myanmar'da binlerce Arakanlı Müslüman insanlık dramının kurbanları oldu.'' Özellikle çocukların görüntüleri içler acısıydı, aklımızdan hiç çıkmıyor. Yahudi, Hristiyan ve hatta Müslüman ülkeler, Dünya İnsan Hakları savunucuları, kendilerinden biri ölünce günlerce yas tutanlar, kör, sağır, dilsiz oldular, binlerce insanın katledilmesine sessiz kaldılar. Yani insanlık öldü... Sadece Türkiye, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tepkisini gösterdi. Birçok girişim ve görüşmelerle gündem yapıp, dünyanın dikkatini oraya çekmeye çalıştı. Bangladeş'i kapılarını açmaya ikna etti. ‘Bize ne, bizi ilgilendirmez diyemeyiz.’ Dünyada ve Ortadoğu coğrafyasında Müslümanlara karşı yürütülen böl, parçala, paylaş, yönet veya yok et operasyonu bir gün bize de yapılabilir.

Cumhurbaşkanımız Sn.Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ve Sn.Emine Erdoğan Hanımefendinin katılımlarıyla, Arakan'lı Müslümanlara Türkiye'nin yardım elini uzatmak için bir heyet Bangledeş'e gitti.Yüz bin Arakan'lı aileye yardım götürdüler. Tika ve Türk Kızılayı yaraları sarmak için gereken hertürlü yardımı yapacak.Türk olmaktan,bu ülkenin evladı olmaktan bir kez daha gurur duydum. Oradaki sahipsiz mazlum insanların sevinci tarifsizdir.Türkiye ve Cumhurbaşkanımız büyüklüğünü yine gösterdi. Şarkı sözlerinde anlatıldığı gibi;''Ezilenlerin gür sesidir O, suskun dünyanın hür sesidir O, Mazlumlara sırdaş olan, Gariplere yoldaş olan, Recep Tayyip Erdoğan.''