Ekonomi

Türkiye'ye müthiş haber!

Ortadoğu'nun en büyük şirketleri Türkiye ile ekonomik işbirliğinin hızla devam edeceğini ve Türkiye'ye 100 milyar dolarla geleceklerini açıkladı.

11.Ocak.2017
Türkiye'ye müthiş haber!

Suudi Arabistan, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri`nin en büyük şirketleri Türkiye'ye yüzlerce milyar dolarlık yatırım için kolları sıvadıklarını belirten Birleşik Arap Emirlikleri merkezli Abu Dhabi Investment Grup Başkanı Zayed Bin Aweidha BloombergHT'de çarpıcı açıklamalarda bulundu.

100 MİLYAR DOLARDAN FAZLA YATIRIM PLANI VAR

Aweidha, Türkiye ile körfez ülkelerinin politik ve ekonomik işbirliğinin hızla devam ettiğine vurgu yaptı, önümüzdeki süreçte Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar'dan Türkiye'ye 100 milyar dolardan fazla yatırım yapılacağının müjdesini verdi.

Aweidha, ayrıca, "Türkiye önde gelen ekonomilerden birisi. Ortadoğu'daki en büyük ekonomi. Suudi Arabistan'la işbirliği sonrasında tüm Körfez ülkeleri Türkiye'ye yatırım yapmaya yöneldiler. Ben de bir rapor hazırladım ve yüzlerce milyar dolar Körfez ülkelerinden yatırım akışı olacak önümüzdeki haftalarda. Suudi Arabistan'ın öncülüğünde Katar ve BAE tarafından bu yatırım yapılacak. Zira bu ülkelerle Türkiye arasında politik işbirliği de yapılıyor. Yatırımlar yapılarak kurdaki düşüşün önüne geçilebilir. Buradan kaynaklı olumsuz etkiler de bu yatırımlarla tamir edilebilir." dedi.