SON DAKİKA

Haber > Ekonomi > Nureddin Nebati: Dövizle işiniz yok, TL ile iş yapın

Nureddin Nebati: Dövizle işiniz yok, TL ile iş yapın

28 Haziran 2022 Salı - 16:07

Ekonomide son atılan adımları değerlendiren Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Aldığımız bütün kararlar daimi kararlar değil. Hepsi geçici. Dövizle işiniz yok, TL ile iş yapın diyoruz" açıklamasını yaptı.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından açıklanan türev işlem, konut kredileri ve nakit döviz pozisyonu yüksek şirketlere TL kredi sınırlandırılması gibi kararların geçici olduğunu söyledi.

Son atılan adımları Bloomberg'e değerlendiren Nebati, “Önemli olan bu kararların verdiği mesajlar” dedi.

HER ŞEYİN FARKINDAYIZ

BDDK’nin son kararı sonrasında şirketlerin kur korumalı mevduata yönelebilecekleri, ya da ellerindeki dövizle ithalata ağırlık verip dış ticaret açığını artıracakları eleştirilerini de yanıtlayan Nebati, şunları ifade etti:

"Firma sayısından ve belirlenen rakamdan ziyade etkisi ve verdiği mesaj önemli. Biz, piyasada ne oluyor ne bitiyor her şeyin farkındayız ve diyoruz ki, paraları alıp gidip bu parayla döviz alma.” 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

fidans
1 ay önce
Kamu Özel iş birliği ile yapılan projelere 29,39,49 yıl gibi sürelerle dolar ve Euro üzerinden ödeme garantisi vereceksin, uyuşmazlık durumunda Londra Mahkemelerini yetkili kılacaksın, sonra TL. ile iş yapın diyeceksin. Öyle mi Sn. Bakan..!
mehmet
1 ay önce
tabii tabi yapalım,güvendik inandık tl ile borsaya yatırım yaptık, 9aydır 2 balina 1 bankanın elinde maymun olduk. bir daha tl ile iş yapmaya tövbe. bize slogan vereceğinize milyonların paralarını diledikleri gibi kullanan borsa baronlarına müdahale edin. tl ile iş yapmam için tek bir neden söyleyin?
Osman
1 ay önce
tl nin değeri varmı
?
1 ay önce
malzemem yurtdışından geliyor......malzemede mecburen dolarla satılıyor......nasıl dolarla işimiz yok......malzeme ülkemizde üretilse dediğin doğru ....yerli malzeme kullanırız olur biter......iş nerde bitiyor ??????? ÜRETİMDE .....ÜRETİM ÜRETİM ÜRETİM........boş konuşukla olmuyor......

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap