SON DAKİKA

Haber > Akılalmaz olay! Seyir halindeki otomobilin içinde.

Akılalmaz olay! Seyir halindeki otomobilin içinde.

20.10.2018 19:39:00

Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Bahreyn, Filistin ve Yemen, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın konsoloslukta öldürülmesinin ardından aldığı karar

Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Bahreyn, Filistin  ve Yemen, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın konsoloslukta öldürülmesinin ardından  aldığı kararlarla ilgili SuudiArabistan'a destek verdi.  Mısır Dışişleri  Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Kaşıkçı davasındaki soruşturmaların ilk  sonuçlarının memnuniyetle karşılandığı belirtildi. Açıklamada, Suudi Arabistan  Kralı Selman bin Abdulaziz'in aldığı karar ve önlemlerin hukukun ilkelerine ve  adaletin uygulanmasına uygun olduğu ifade edildi. 
 
BAE haber ajansı WAM da Suudi Arabistan'ın açıklamasını desteklediğini  ve Kral Selman'ın kararlarının övgüye değer olduğunu kaydetti.
 
Haberde Suudi Arabistan Kralının Kaşıkçı'nın öldürülmesi olayıyla  ilgili aldığı kararlar övülürken, bu kararların adaletin tesis edilmesi ve  gerçeklerin ortaya çıkarılmasını sağladığı aktarıldı.
 
Filistin haber ajansı WAFA ise Kral Selman ve Veliaht Prens Muhammed  bin Selman liderliğindeki Suudi Arabistan'ın adalet ve ilke devleti olarak  kalacağını kaydetti.
 
Yemen hükümeti de Kaşıkçı olayına karışanlardan hesap sorulacak  olmasının, ülke içindeki ve dışındaki vatandaşlarının can güvenliğini önceleyen  Suudi Arabistan kurumlarının ciddi ve sürekli takibini ve kamuoyuna gerçekleri  bildirme konusundaki hassasiyetini yansıttığını dile getirdi.
 
Suudi Arabistan yönetimi, 2 Ekim'de İstanbul Başkonsolosluğuna  girdikten sonra haber alınamayan Kaşıkçı'nın "konsolosluk binasında yaşanan  arbede sonucunda öldüğünü" açıklamıştı.Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'da yer alan haberde, Suudi Arabistan Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma neticesinde, Cemal Kaşıkçı'nın İstanbul Başkonsolosluğuna geldiği sırada burada bulunan "başka Suudi vatandaşlarla tartışmaya başladığı, tartışmanın arbedeye dönüştüğü ve bunun sonucunda Kaşıkçı'nın hayatını kaybettiği" belirtilmişti.

YORUMLAR

255

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap