Tütüncü'nün ardından...

12.Eylül.2017

Ölümün de hayat kadar gerçek olduğunu, her an kapımızı çalabileceğini bir kez daha görmüş olduk! AK Parti İl Başkanı Sayın Hasan Ali Tütüncü’yü çok genç denebilecek bir yaşta kaybetmenin derin üzüntüsünü ve acısını yaşıyoruz. Hırslı, idealist ve başarılı kısacık hayatına neler sığdırmadı ki... En çok da vefanın en güzelini yaşadı bu hayatta. Babasının öğrencilik yıllarında kol kanat gerdiği Sayın Milli Savunma Bakanımız Nurettin Canikli’nin, yıllar sonra siyasette başarılı olunca yanına aldığı ilk isimlerden biridir Sayın Tütüncü.

Onlar siyasi hayatlarında hep aynı yollarda yürüdüler ve hep birbirlerine destek oldular. Sayın Canikli’nin ne kadar vefalı bir dost ve yol arkadaşı olduğunu Sayın Tütüncü’nün cenazesinde hep birlikte gördük. Gerek tedavi sürecinde gerekse vefatından sonra yol arkadaşını, dostunu bir dakika yalnız bırakmayan Sayın Canikli, en fazla üzülendi... Her ölüm acıdır ama Sayın Tütüncü’nün vefatı acı olduğu kadar bazı güzellikleri de serdi gözlerimizin önüne. Arkasından binlerce insanı birbirine kenetledi adeta. Keşke hepimize böyle bir ölüm nasip olsa.

Acıyı ve üzüntüyü paylaşmak için herkes koştu, kenetlendi. Her zaman görmek istediğimiz birlik ve beraberlik adeta onun aziz hatırasıyla vücut buldu. En tepeden en tabana kadar, siyasi görüş ya da parti gözetmeksizin herkes onun cenazesinde bir araya geldi. Sayın Cumhurbaşkanı da cenazeye katılamadı ama Ankara’da yaptığı il başkanları toplantısına onun ruhuna Fatiha okutarak başladı, rahmet ve başsağlığı diledi. Ve en önemlisi Sayın Tütüncü’nün vefatıyla, bu dünyanın ne kadar boş ve anlamsız olduğunu bir kez daha hissetmiş ve görmüş olduk.

Ne olursanız olun, ne yaparsanız yapın gidişimiz ve gideceğimiz yer aynı olacak. O yüzden bu kısa hayatlarımızda kimseyi üzmemeli, ezmemeli ve boş menfaatler peşinde koşmamalıyız. Birlik ve beraberlik içinde kimseyi darıltmadan, gücendirmeden yaşamalıyız bu hayatı. Sayın Tütüncü, aynen böyle yaşamış olmalı ki; binleri arkasından kenetledi. Bu birlik ve beraberliğin daim olması dileği ile merhum Tütüncü’ye Allah’tan rahmet, kederli ailesine, sevenlerine ve AK Parti camiasına sabır ve başsağlığı diliyorum... Allah mekanını cennet eylesin...