Şehit Tuncay Zengin

13.Haziran.2017

Milli Jandarma Komando Tabur Komutanlığı, 1’inci Jandarma Komando Bölük Komutanlığı 4’üncü Jandarma Komando Tim Komutanlığı emrinde, roket nişancısı olarak görevli Dereli-Taşlıca köyü nüfusuna kayıtlı, 1991 doğumlu Jandarma Uzman Onbaşı Tuncay Zengin, 'Müşterek Özel Birlik Operasyonu' kapsamında, 09 Haziran 2017 tarihinde saat 17.00 sıralarında, Kihi Tepe mevkiinde bölücü terör örgütü mensuplarınca yapılan silahlı saldırı sonucu şehit düştü.

Cumartesi günü saat 10.00’da Ordu-Giresun Havalimanı'nda törenle karşılanan şehidimiz, aynı gün Dereli merkezde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Taşlıca köyünde defnedildi. Gözyaşları arasında toprağa verilen şehidimizi uğurlamaya gelen binlerce vatandaş terörü lanetleyerek, vatanın bölünmez bütünlüğünü ve şehitlerin ölümsüzlüğünü bir kez daha haykırdı.

Bu mübarek günlerde gelen bu acı haber kaçıncı defa yüreklerimizi dağlıyordu? Ordu-Giresun Havalimanı'nda karşılanan koca yürekli şehidimizin adeta sonsuz bir konvoyla çıktığı ebedi yolculuğunda duyulan o sirenler kaçıncı defa çalınıyordu? Acı acı çalan sirenlerin en önünde al bayrağa sarılı kaçıncı yiğitti şehit Tuncay Zengin? Ne ilkti ne de son olacak! Son hain yok edilene kadar şehit Tuncay Zengin gibi binlerce/milyonlarca evladıyla bu millet dimdik ayakta durmaya devam edecek.

Bir evladını daha şehit vermekten bu kadar gurur duyan bir millet gördünüz mü siz hiç? Her şehidin arkasından binlerin ayağa kalkarak o şehidini gururla uğurladığını başka bir millet gördünüz mü hiç? Göremezsiniz! Bu millet tarihi boyunca en büyük düşmanlıklara ve dünyaya tek başına karşı koymuş, yokluk ve açlıkla mücadele etmiş, hasta olmuş, yalnız kalmış, esir düşmüş ama asla teslim olmamış ve vazgeçmemiştir. Öldürüldükçe dirilmiş, şehit edildikçe yücelmiş, devleşmiş bir millettir.

Şimdi o şehitler o yüce makamlarından bizi izliyorlar. Biliyorlar ki arkalarında bıraktıkları bu vatan sadece bir toprak parçası değil. Biliyorlar ki bu vatan kendilerinden sonra geleceklere emanet ettikleri en büyük kutsal. Ve biliyorlar ki; kalanların da yanlarına gelmek için can attığı, inançla ve imanla düşmana aman vermeyecek yiğitlerin bol olduğu bir diyar... Rahat uyu şehidim, rahat uyuyun tüm şehitlerimiz, son neferi kalana kadar bu toprakları canı pahasına koruyacak bir milletin evlatlarısınız. Emanetiniz sonsuza kadar var olmaya devam edecektir. Bu bayrak inmeyecek, bu ezan dinmeyecek, bu millet yok olmayacaktır...

Yüce Türk milletinin başı sağolsun. Vatan sağolsun...