Kupalarımızdan oluyorduk

31.Mayıs.2017

Trabzon günlerine eleştiri gecikmedi

Bir Trabzon Günleri daha sonlanırken yine amacına ulaşamadığı gözüküyor. Ankara'da düzenlenen Trabzon Günleri önceden Bilgin Aygül tarafından düzenleniyordu. O dönemde de  bazı konularda Aygül eleştirilmiş ve bu organizasyonun ev sahipliğini Trabzon Valiliği üstlenmişti. İşte bu yılki organizasyona katılanlardan bu etkinlikten çok memnun ayrılmadığı yönünde bilgi aldım. Özellikle Bilgin Aygül'e eleştiri yapanların başında geldiği. Evet bir çok siyasetçinin ziyaretine rağmen birlik beraberlik adına bazı organizasyon eksikleri nedeniyle eleştiri oklarının hedefi olmaktan kurtulamamış Trabzon Günleri. Benden naçizane bir tavsiye, her görüşten bir öneri alınarak yapılırsa amacına hizmet edeceği ve herkesimin alkışlayacağı bir etkinliğe dönüşebilir.

ŞENOL GÜNEŞ VE SADRİ ŞENER

Trabzonspor'un eski Başkanı Sadri Şener görevde olduğu dönemde yönetiminin de bilgi ve becerisi sayesinde güzel işlere imza atmıştı. Ama maalesef Şener, konuşmalarındaki Trabzon'a yönelik acımasız eleştiriler yüzünden hedef tahtasına konulmuştu. En son da Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş'e takındığı olumsuz tavır yüzünden, Güneş görevi bırakmak zorunda kalmıştı. İşte o Şenol Güneş Beşiktaş'ın yolunu tuttu ve üst üste 2 sene Beşiktaş'ı şampiyon yaparak tarihe ismini altın harflerle yazdırdı. Biz değerlerimize sahip çıkmayı beceremiyoruz maalesef. Az da olsa çıktıklarımız da bunu kaldıramayacak olacak ki çabucak kendinden nefret ettirmeyi beceriyor. Her işte hayır var diyerek Trabzon'da yapılamayanı Beşiktaş'ta hayata geçiren Şenol hocamızı kutluyor başarılarının devamını diliyorum.

KUPALARIMIZDAN OLUYORDUK

Trabzonspor Yönetim Kurulu'nun kupalara haciz olayından sorumlu tutulan Avukat Anıl Gürsoy Artan’ın görevine son verildiği, görevden almaların devam edeceği bildirildi. Kupamız çalındı derken elimizdeki kupalardan oluyorduk iyi mi! Trabzonspor Kulübü ne çektiyse bu avukatlardan çekti. Kulüp hemen hemen her dönem avukatlarla karşı karşıya gelmiştir. En taze bilgi olarak şike davasında Sadri Şener’in avukata verdiği yüklü ücret günlerce gazete sütunlarını süslemişti. İşte yine bir Trabzonspor avukatı Anıl Gürsoy Artan’ın nasıl ve hangi sebeple takip edemediği (!) olay neticesinde Trabzonspor kupaları elinden alınıyordu. Son dakikada kurtarılan kupalar derin bir nefes aldırdı. Bu şokla sarsılan yönetimin ilk işi Anıl Gürsoy Artan’ı görevden almak oldu. Özellikle Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta’nın, “Olayda sorumluları ve göz yumanları affetmem, karşılığı olacak" sözleri olayın bir ‘organizasyon mu?’ sorusunu gündeme getiriyor. Birilerinin bu olayı tezgahladığını ve Trabzonspor avukatı Anıl Gürsoy Artan’ın da bu tezgaha dahil edildiği sonucunu çıkarıyorum. Eğer böyleyse tüm sorumlular sonuna kadar hesabını vermeli ve bir daha hiç kimse bu işlere yeltenmemeli.