Kaymakam Niyazi Ulugölge

11.Temmuz.2017

Tam bir görev ve halk adamı. Devletin gülen ve sıcak yüzü. Elinden geldiğince her türlü sorun ve problemi çözmek için çalışan, çabalayan, gelenekleri ve kültürel değerleri önemseyen sürekli halkın içinde olmaya özen gösteren biri. Her türlü davete icabetten kaçınmayan, vatandaşın zor ve sıkıntılı anlarında da ilgili, yanında olmaya özen gösteren, kapısını sürekli açık tutan adeta içimizden biri olma çabasını gösteren biri. Bulancak Kaymakamı Sayın Niyazi Ulugölge, uzun yıllardır hasretini çektiğimiz, her yönüyle iyi diyebileceğimiz güzel bir insan. 1973 Adıyaman doğumlu olan Kaymakam Ulugölge, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi mezunu. 1994-1997 yılları arasında Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışmış, daha sonra Sakarya Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğini seçmiş.

Ankara Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi’nde Lisansüstü çalışmalarda bulunmuş ve Harp Akademileri Komutanlığı’na bağlı Milli Güvenlik Akademisi’nden 46’ncı Dönem Müdavimi olarak mezun olmuştur. 1998 yılında İngiltere'de İngilizce ve mesleki konularda eğitim almış ve İngiltere'deki özel sağlık sektörü hakkında İngilizce inceleme tezi hazırlamıştır. 1999 yılında Çek Cumhuriyeti'nde, 2009 ve 2011 yıllarında ise Amerika Birleşik Devletleri’nde mesleki ve kültürel konularda incelemelerde bulunmuş donanımlı biri.

Ülkemizin Onuncu 5 Yıllık Kalkınma Planının (20142018) hazırlanması çalışmalarına, Yerel Yönetimler Özel İhtisas Komisyonu Üyesi olarak katılmış, 2000-2001 yılları arasında Çankırı Kızılırmak Kaymakamlığı, 2001-2003 yılları arasında Erzincan Çayırlı Kaymakamlığı, 2003-2006 yılları arasında Denizli Bekilli Kaymakamlığı, 2006-2009 yılları arasında Mardin Vali Yardımcılığı, 2009-2013 yılları arasında Kırıkkale Keskin Kaymakamlığı ve 2013-2016 yılları arasında İzmir- Foça Kaymakamlığı gibi önemli görevler yapmıştır.

Nihayetinde, 02.01.2017 tarihinde Bulancak Kaymakamlığı görevine başlamıştır. Amatör olarak bilgisayar programcılığı ile de ilgilenen Kaymakam Ulugölge, evli ve iki çocuk babası. Bu kadar donanımlı ve bilgili olması bizler için bir şanstır ve bu şansı kısa sürede hissettirmiştir. Yerel yönetimlerle uyumlu ve devletin tüm kurumlarıyla ilgili çalışmalarıyla bundan önceki görev yerlerinde olduğu gibi Bulancak’a da çok şeyler katacağını düşünüyorum, hatta göreve başlamasının üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen bunu açıkça görebiliyoruz. Kendisine bundan sonraki görev hayatında başarılar diliyor, ilgisi için teşekkür ediyor, saygı ve selamlarımı iletiyorum...