İç sızlatan israf

19.Haziran.2017

Ramazan ayının son haftasına girdik. Havalar da hep serin olduğu için iyi bir ramazan geçirdiğimizi söyleyebilirim. Ancak her yıl olduğu gibi bu yıl da israflar gözlerden kaçmadı. Lüks otellerde, restoranlarda verilen iftar yemeklerinde çöpe giden o kadar yemek, ekmek var ki bunları görünce içim cızlıyor. Umarım önümüzdeki yıllarda böyle bir manzara gözümüze gelmez. Verilen bu iftar yemekleri yerine ihtiyaç sahiplerine yardım yapılsa bence daha makbule geçerdi. 

VATANDAŞI DİNLEYİN!

Geçtiğimiz hafta Trabzon’un hızla büyüyen mahallelerinden Çukurçayır Özkaymaklı Mahallesi’ndeki dolmuş sıkıntılarını dile getirmiştim. En başta, dün Babalar Günü’nü kutladığım babamı ihbar etmiştim. Bu konuda mahalle halkından büyük destek aldım. Önceleri babam da kızmıştı ama şu an kendisi ve o duraktakilerin çoğu bana hak veriyor. Tüm bunların yanında olumsuzluklar olmadı mı, oldu elbette. Bazı kendini bilmezler çıkıp beni tehdit etmeye kalktılar. Bakın beyler,tehdit etmeye gerek yok. Eğer kendinizi haklı buluyorsanız alırsınız durak başkanınızı ve yönetimini, çıkarsınız o mahalleye, dinlersiniz vatandaşı.

BAŞKANA MESAJ

Bir de Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nu bu mahalleye halk ile buluşmaya davet ediyoruz. Ama gelirken arazili bir araçla gelsin. Çünkü yollar çok kötü. Aracı zarar görsün istemeyiz. 300 metrelik bir yolun asfalt dökülmesi için o vatandaşlar aylardır adeta belediyenin ve yetkili birimlerin kapılarını aşındırdılar. Şimdi elçiye zeval olmaz derler ya, ben bir elçiyim, oradaki vatandaşım, “Seçim zamanı dökülen asfalt bize lazım değil” mesajını buradan size iletmemi istedi.

BAHÇECİK’TEN ÇIĞLIK

Geçen haftaki yazımın ardından bana ulaşan bir okurumuz Bahçecik durağında yaşadıkları bir sıkıntıyı da dile getirmemi istedi. Bahçecik’te 5 kilometrelik yol 20 kilometre gösterilerek 2 lira 25 kuruştan hizmet veriyor. Bu hatanın bir an önce düzeltilmesini istiyorlar. Buradan durak yetkililerine sesleniyoruz. Vatandaşın çığlığına kulak verin!