Eğitim dostu Yakar'a plaket

İstiklal İlkokulu ve Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Koç’tan Belediye Başkanı Recep Yakar’a övgü.

10.Ocak.2017
Eğitim dostu Yakar'a plaket

Başarı çıtasını sürekli yükselten okulun aile birliği yönetimi, kendilerine her türlü desteği veren Bulancak Belediye Başkanı Yakar’a plaket verdi.

Eğitim kalitesinin her geçen yıl yükseldiği Bulancak ilçesinde, başarı grafiğini sürekli yukarılara taşıyan Bulancak İstiklal İlkokulu ve Ortaokulu’nda hedef sürekli büyüyor. Bu zorlu yolda gelen desteklerin çok büyük olduğunu ifade eden Okul Aile Birliği Başkanı Zekeriya Koç, okullarında yaşanan sorunların çözümünde her zaman yanlarında olan Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar’ı ‘Eğitim Dostu Başkan’ diye niteledi. Koç, “Sadece bizim okula değil, bütün eğitim kurumları ve öğrencilerine her türlü maddi-manevi desteği veren bir yönetici eğitim” dedi, Yakar’a plaket verdi.

MADDİ–MANEVİ DESTEK

Çevre düzenlemesi dahil okulun her türlü sorunu ile ilgili başvurduklarında kendilerini boş çevirmeyen Belediye Başkanı Recep Yakar'a minnettar olduklarını ifade eden Bulancak İstiklal İlkokulu ve Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Koç, "Sayın Başkanımız ilçenin gelişmesi ve kalkınması adına gece gündüz çalışmalarını sürdürürken bu yoğun tempoda okullarımızı da ihmal etmiyor. Eğitime her anlamda büyük önem veriyor, maddi-manevi her türlü yardımı esirgemiyor. İstiklal İlkokulu ve Ortaokulu olarak tüm taleplerimizi hızlı ve eksiksiz yerine getiren başkanımıza öğrenciler, öğretmenler ve velilerimiz adına teşekkür ediyoruz. Yaptıklarının bir nişanesi olarak kendisine okul müdürümüz Metin Gündoğdu ve aile birliği yönetim kurulu üyelerimizle birlikte plaket takdim ettik. Sayın başkanın yaptıkları hiç bir zaman unutulmayacaktır” diye konuştu.

TERTEMİZ BİR BULANCAK TERTEMİZ BİR

“Başkan Yakar yıllardır atıl ve geri kalan tüm projeleri hızlı bir şekilde hayata geçirerek Bulancak'ın çehresini değiştirmiştir” diyen Zekeriya Koç, “Diğer icraatları bir yana, ilçenin en önemli konularından biri olan doğalgaz sorununun çözümünde de güzel gelişmelere imza attı. Yakın gelecekte artık öğrencilerimiz sobalı evlerden kurtulacak, daha da temiz hava soluyacak” diye görüş belirtti. Koç, “Bunun yanında temiz sokaklar, okulumuzun etrafının, yollarının temiz olması da öğrencilerimize birer moral, manevi bir teşviktir. Bu konularda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

HEDEF HEP ZİRVE

Okul olarak TEDG sınavlarında başarı sıralamasını bir bir yükselttiklerinin altını çizen Okul Aile Birliği Başkanı Koç, “Okul idaremiz ve öğretmenlerimizin son derece fedakarca çalışmalarına tanık oluyoruz. Hep takdire şayan çalışmalara imza atıyorlar. Bu güzel insanlarımızın emeklerinin karşılığını yakın gelecekte herkes görecek ve İstiklal Ortaokulu’nun sınavlardaki yükselişi çok konuşulacak. Öğrencilerimizin yanı sıra, velilerimizin de bu işe dört elle sarılmaları en büyük umudumuz, güvencemiz. Hedefimiz her zaman zirve” dedi.

BULANCAK BELEDİYESİ HARIL HARIL

Bulancak Belediyesi, son dönemlerdeki dur durak bilmeyen çalışmalarıyla vatandaşın takdirini topluyor. Başkan Recep Yakar, yaptıkları hizmetlerin bir kısmını şöyle sıraladı:

Su ve atık su projesinde sona geldik Sunumun başında su ve atık su projesini fotoğraflarla esnafa anlatan Yakar, “Paslı, miadı dolmuş hatların tamamını, kuyuları, depoları ve su terfi hatlarını yeniledik. Artık yıllarca su sorunu yaşamayacağız.

Projenin sonuna geldik. Küçük rötuşlar kaldı. Atık su konusunda göreve ilk seçildiğimizde bir sel olmuş caddeleri, dükkanları su basmıştı. Günlerce çamur temizlemiştik. O bize tecrübe oldu. Selin yaşandığı noktalara dev borular atarak bu sorunu çözdük. Bazı noktalar devam ediyor. Bu çalışmalar tamamen bitince en küçük yağışta sel sorunu yaşamayacağız.

Çalışmaların ardından asfalt, baskı beton kaldırımlar ve ışıklandırma yapacağız. Beton santralinin tamamı Bulancak halkınındır Her yaptığımız hizmette bir azınlık grup sürekli iftira ve dedikodu kampanyası yapıyor. Neymiş beton  santraline ortakmışız. Öyle bir şey kesinlikle yalan! Bulancak Beton tüm unsurları ile Bulancak Belediyesine aittir, biz sadece yöneticiyiz. Halkımız bizi seçmez başkası gelir, başkası yönetir. Hiçbir kazancımız, ortaklığımız söz konusu değildir. Beton santrali ile hem hizmet üretiyoruz hem belediyemize gelir elde ediyoruz.

Konkasör tesisi 1000 metre küp malzeme üretiyor Şantiyeyi çöp ve hurda alanı olmaktan çıkardık. Konkasör tesisimizi yeniledik. 1000 metre küp malzeme üretiyoruz. Oradan beton santraline, oradan halkımıza hizmet olarak devam ediyoruz. Orası bir karınca yuvası misali sürekli işliyor. Gidin bir Bulancaklı olarak sizin tesisiniz olan o tesisi gezin. Asfalt tesisi de kuruyoruz Bunlarla yetinmiyoruz ve asfalt tesisi de kuruyoruz. Fiyat araştırmasına başladık, sonra ihale süreci ile asfalt tesisine başlayacağız. Tesisimiz kurulunca inşallah ilçemizde asfalt olmayan yol bırakmayacağız. Geçen yaz 15-16 tane çocuk parkı yaptık Çocuklarımızı önemsiyoruz.

Geçen yaz 15-16 tane oyun grubu, spor aletleri, oturma alanları olan zemini kauçuk parklar yaptık. Resimlerde gördüğünüz eski hali ve yeni hali olarak görülüyor. İnşallah bu süreç devam edecek ve çocuk parklarımız sürecek. Yine peyzaj çalışmalarımız devam ediyor. Güzel şeyler yapmaya çalışıyoruz halkımız gayet memnun.

Devlet yatırımları Yine Ankara’da genel müdürlüklerde yapmış olduğumuz temaslar sonucunda okullarımızı ilçemize kazandırdık. İnşaatlar hızla devam ediyor. Dere ıslahları Ortalığa koku ve mikrop saçan derelerimizin ıslahının bizim zamanımızda yapılması bizi gerçekten de mutlu ediyor. TOKİ hızla devam ediyor Yine sürekli hakkımızda karalamaların yapıldığı TOKİ’yi ilçemize kazandırdık. Çok hızlı ilerliyor. 4-5 blok bitme aşamasında.

Talep çok olduğu için bizim de desteğimizle tekrar bir çalışma yapıyoruz. Bu konuda ilerleyen günlerde yeni bir TOKİ süreci başlayabilir. Dedikodu yapanlar gidip inşaatı yerinde görebilir. Belediye evleri, Güzelyalı Konutları Pazarsuyu bölgesinde belediyemize ait şirketimiz bünyesinde başlattığımız belediye evleri konusunda yine aynı çevreler bir sürü iftira attılar.

Bu evler şirketin yani belediyemizin malıdır. Bu evlerin satışı ile belediyemizin kasasına 6-7 milyon lira gelir girecek, o da hizmet olarak size dönecektir. Alınan araçların hepsi belediyemizin yani Bulancak halkının malıdır Belediyemiz bünyesinde ve belediyemize ait şirketimiz bünyesinde birçok araç aldık. Bunun da dedikodusunu yaptılar. Neymiş siyah plaka değilmiş, şirketinmiş! Tekrar ediyorum, şirket iğneden ipliğe Bulancak Belediyesinin malıdır. Araçlarımız Bulancak Belediyesinin yani halkımızındır. Artık alacağız, edeceğiz demiyoruz, hamd olsun aldık, belediyemizin. Eski hurda iş makinesini satacağız tabi ki!

Bazıları belediyenin iş makinelerini satıp yenilerini alıyorlar diye dedikodu yaptılar. Bunlar hasetlerinden artık düşünemiyorlar. 80-90 model hurdaya çıkmış iş makinesini satmayacağız da hurdasına mı bakacağız? Satıp en modern iş makinesini alıp halkımıza hizmet ediyoruz. Dedikoduya bakmıyoruz, işimize bakıyoruz. Adliye sarayı hayırlı olsun Yoğun çabalarımız sonucunda adliye sarayımızın ihalesi yapıldı. İlçemize hayırlı olsun. Doğalgaz güzergahı kamulaştırma kararı onaylandı 2. Organize Sanayi Bölgemizin alt yapı ihalesi sonuçlandı, iş teslimi yapıldı. 2. Organize Sanayi Bölgesine doğalgaz getirilmesi ile ilgili Bektaş üzerinden Hacet ve devam eden güzergahın onayı Bakanlar Kurulu’ndan çıktı. 3-4 sene sürecinde doğalgaz ilk önce organize sanayiye, ardından ilçemize gelecektir.