Birileri düğmeye bastı!

13.Ekim.2017

■ Vay be! Hem de ne vay be! Hedefe şu an İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuldu. Soylu'yu yok etmek için bazı mihraklar harekete geçti. Kısacası birileri düğmeye bastı. Ama yel kayadan ne alır ki misali, Süleyman Soylu'dan da bu şer odakları bir şey alamayacaklar. Hevesleri kursaklarında kalacak. Süleyman Soylu, onların gidemediği yerlerdeki yöre halkının müthiş sevgisine mazhar olmuş. Böyle bir adamın üstünü çizmek için ne yaparsanız yapın başaramayacaksınız.

NE SENARYO BE!

■ Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Soylu'ya kızmasının nedenini yazar çizer takımı şöyle yazıyor: 15 Temmuz gecesi Süleyman Soylu TRT'yi bastığı zaman, her şeyin kontrol altına alındığı zamanmış. Ve devam ediyorlar: Soylu TRT baskınına giderken, yanında adları mafyaya karışmış insanlar da varmış. Senaryoya bakar mısınız, sanki "Kurtlar Vadisi" senaryosu devreye sokulmuş! Nerden bulurlar, nasıl yazarlar, kırk bin kere düşünseniz yemin billah çıkaramazsınız. Bir şey bulamıyorlar ya... Bir de vurmak zorundalar ya... Bunların yapılması için bir senaryo yazılacak ya... Ne yapsınlar? Çünkü ağababaları, Soylu'yu saf dışı bırakmak için onlara öyle emirler vermiş. Siz ne yazarsanız yazın metrobüs gitmeye devam ediyor beyler. Sizden ricamız, öne doğru ilerlemeniz, arka koltuklarda yer kalmamış.

ARTIK GELSİNLER

■ Yatıyoruz kalkıyoruz Katar diyoruz. Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Suat Hacısalihoğlu ve yanında bir heyet Trabzonspor'la Katar'a gitmişler, haliyle orada bir dizi ziyaret yapmışlar ticari yönden. Bakıyorum yine bizlere sunulan, Katarlılar uzun vadeli yatırım yapmak istiyorlar. Eeee yapsınlar gardaş. Yapmasınlar diyen mi var? Memleket zaten kucağını Araplara açmış. Yazın neredeyse üç dört ay Araplara VIP hizmet veriyor memleketimizin cengaver milleti. Bizden daha ne istiyorlar? Artık konuşma zamanı çoktan geçti, icraat bekleniyor icraat!

DELİ SAÇMASI

■ Bakıyorum yazılıp çiziliyor. Vay efendim, Süleyman Soylu'yu Tayyip Bey azarlamış! Vay efendim Soylu'nun AK Parti'de suyu ısınmış! Vay efendim Süleyman Bey'in oğlunun aracı durdurulmuş da falan filan yapılmış! Vay efendim Bakan Soylu emniyet müdürlerini aramış da telefonlarına bakmamışlar! Allah aşkına bu kadar deli saçması olur mu? Bu kadar aklı evvel insan müsveddeleri olur mu? Daha dün Süleyman Soylu 81 ilin valilerini Ankara'da topladı. Eğer yukarıda yazılanlar olmuş olsaydı, soruyorum size, Süleyman Soylu bırakın valileri, kaymakamları toplayabilir miydi? Bu gibi olaylarda karizması çizilen bırakın içişleri bakanını, normal bir bakan görevini sürdürebilir mi? Üstelik Süleyman Soylu içişleri bakanı. Hani bir söz var ya, bir deli kuyuya bir taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış. Biri bir şeyler yazıyor, diğerleri peşine takılıyor. Meyve veren ağaç taşlanacak ya, onların görevi de taşlamak, nitekim onu yapıyorlar.

O KÜÇÜK YÜREKLER

■ Güç bela eve bir dilim ekmek getirmenin ne olduğunu anlamayan, bilmeyen, garip gurebanın yaşadıklarını nereden bilecek? 'Babamız bize ne getirecek' diye bekleyen o küçük yüreklerin, hangi duygular içerisinde olduğunu, o durumu yaşamayanlar nereden bilecek? Tuzu kuru olanlar, tuzu yaş olanları nasıl anlayacak? Bu kış kıyamet günü bu kadar insan neden mağdur edilir? O ki mağdur ediliyorlar, o zaman kendilerine verilen sözler yerine getirilsin. Yazık günah. Allah korkusunu içerisinde yaşayan, 'ben Müslümanım' diyen, bir Müslümana böylesine zeval vermez. İşi olup aşını kaynatmak için ne zorluklar çekildiğini, hiç değilse bilenler bilmeyenlere anlatsın. Bırakın işyerlerini yıkmayı, o işyerlerinde ekmeğinin peşinde koşanların gönüllerini yıkmanın, o küçük yürekleri ekmeksiz bırakmanın hesabı mutlaka bir gün verilecektir. Unutmayın, kimsenin ahı kimsede kalmıyor.

Yazarın Diğer Yazıları