Biraz sabır

11.Ocak.2017

Bu kadar bilgi kirliliği olur mu? İş hakikaten at izine dönmüş vaziyette. Herkes bir şeyler söylüyor. Herkes bir şeyler karalıyor Sürmene Çamburnu yangını için. Neymiş efendim, bilerek çam ormanı yakılmış! Neymiş efendim, Katar Emiri gelmiş Çamburnu’nu görmüş de ‘Ne güzel yer’ demiş. Neymiş efendim, Çamburnu’na yapılacak proje bile hazırmış. Neymiş efendim, yazın o sıcaklarda yanmayan orman bu gün nasıl yanarmış. Falan, filan... Kafalarda oluşan bir sürü soru işareti. Soru işaretini kim mi çözecek? Elbette devlet. Soru işaretleri zaman içerisinde cevap bulur, yeter ki bilgi kirliliği yapılmasın. Yeter ki, mideden atmalar olmasın.

NEDEN ÇAMBURNU?

Benim tuhafıma gidiyor. Trabzon’da tesisleşme yönünde otel ve kayak merkezi yapılacak o kadar yer varken neden Çamburnu. Bu konu sürekli gündeme getiriliyor ve getirilmeye çalışılıyor. Yangın olmasaydı bu gibi söylemler Çamburnu için olacak mıydı? Bayılırız üfleyip, mangaldan kül kaldırmaya. Yine üflemeciler ne yazık ki iş başında! Zira o nedenle bir adım yol alamayıp, bir kaşık yatırım yapamıyoruz.

PEŞİ TAKİP EDİLSİN

Hep beraber takip edelim. Çamburnu’nda eğer yanan yere projeyle birlikte otel yapılacaksa gelin karşısında hep birlikte duralım. Alışılmış; dere görülmeden paça sıvanır hep. Şuanda bana göre yapılan da bu. Biraz sabır gösterelim. Yaşanan olay henüz daha çok sıcak. Biraz soğusun bakalım altından ne çıkacak? Devlet yangının çıkış sebebini araştırırken, sizler de yanan yerin tekrar yeşermesi için çalışmalar yapın. Toplum ve kamuoyu adına yapılan çalışmalara kim karşı çıkabilir ki?

VALİ’DEN YERİNDE TESPİT

Dün Vali Yücel Yavuz’un, Gazeteciler Günü’nde Trabzon hakkında yaptığı tespiti çok tuttum. Vali Yavuz yaptığı tespitte şunu söyledi, ”Trabzon zor şehir değil, Trabzon aksiyonu seven, dinamik bir şehirdir.” Bende sayın valinin şehrimiz için yaptığı tespitine katılıyorum. Kısa ve net bir açıklamayla Trabzon’u tarif etmiş oldu. Unutmayın, şehrimizi zorlaştıran içerisinde yaşayan insanların tutum, davranış ve yaşayış biçimleridir. Yoksa sayın Yavuz’un söylediği gibi aksiyon ve dinamik oluşuyla Türkiye’nin önemli bir şehridir Trabzon. Ve ne olur kıymetini bilelim?

SORUN BİTECEK!

Trabzon’a güzel şeyler yapılıyor. Yapılan bu güzelliklerden dolayı şehrin muhtelif yerlerinde sıkıntılar yaşanmaktadır. Elbette yaşanan bu sıkıntılar zaman içerisinde çözülecektir. Biraz sabır göstermek en doğru karar olacaktır. Mesela araçların Akçaabat istikametinden Trabzon’a geliş yönünde önemli trafik yoğunluğu yaşanmakta. Bu sorun ise yapılan yeni yol, viyadük ve tünellerden dolayı yaşanmaktadır. Kısa sürede bu sorun da ortadan kalkmış olacaktır.

İŞİ ÇOK ZOR

MHP’de suların durulmayacağı aşikar. Genel merkezin şuan ki duruşunun tabanda ve yıllardır partiye gönül vermiş kişilerde oldukça rahatsızlık yarattığı MHP Genel Merkezi tarafından da biliniyor, diğer partililer tarafından da. O nedenle MHP zor bir süreçten geçiyor! MHP milletvekilliğinden istifa edenlerin istifa ettikten sonra yaptıkları açıklamalar da yenilir yutulur cinsten değil. Kısacası görünen fotoğrafta MHP’nin işi hiç de kolay değil.

Yazarın Diğer Yazıları