Beşikdüzü'nde katliam, öldürüyorlar!

Trabzon'un Beşikdüzü ilçesinde hayvan katliamı yaşanıyor.

11.Ocak.2017
Beşikdüzü'nde katliam, öldürüyorlar!

Trabzon’un Beşikdüzü’nde ilçesinde halkı isyan ettiren ölümler yine halkın şikâyeti ile gerçekleşiyormuş.

BAŞKAN HEDEFTE

Seçildiği günden bu yana yaptığı ilginç değişik, aykırı, yenilikçi ve üretken uygulamalar ile “Kasabanın şerifi” lakabı takılan Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakcıoğlu bu kez hayvansevlerin hedefi haline geldi.

ACIMASIZ BAŞKAN

İlçede son günlerde çok sayıda köpeğin belediye ekiplerince öldürüldüğünü söyleyen vatandaşlar başkan Bıçakcıoğlu’nu “hayvan düşmanı, hayvanları katleden Başkan, acımasız başkan” sözleri ile eleştirdi.  

VATANDAŞ İSTEDİ

Yaptığımız araştırmada ise köpeklerin belediye ekiplerince toplandığı iddialarının doğru olduğu ve bu uygulamanın da vatandaşların şikâyetleri üzerine yapıldığı öğrenildi. Özellikle Giresun’un Trabzon’a komşu ilçelerinden başı boş sahipsiz köpeklerin, uyutulmuş bir şekilde geceleyin ilçeye bırakıldığı öğrenildi. Sabah kendine gelen köpeklerin şehir merkezinde ehilleştirilmiş ve kısırlaştırılmış cinsleri ile dalaştıkları geceleyin de evlerine gitmek isteyen vatandaşlara gruplar halinde saldırdıkları için halkın köpeklerin Beşikdüzü’nden uzaklaştırılması yönünde belediyeye şikayette bulunduğu kaydedildi.  Köpek ölümleri ile ilgili sosyal medyada çok sayıda eleştirisel paylaşımlarda bulundu.