19 Mayıs Akçaabat'ta kutlandı

Trabzon’un Akçaabat ilçesinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlandı.

19.Mayıs.2017
19 Mayıs Akçaabat'ta kutlandı

Kutlamalar kapsamında ilk olarak Gençlik ve Spor Hizmetleri İlçe Müdürlüğü tarafından  Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu. Ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.  19 Mayıs kutlamaları çerçevesinde  Atatürk Alanı'ndan  Fatih Stadyumu'na öğrenci, sporcu ve protokolün de katılımıyla 'Gençlik Yürüyüşü' gerçekleştirildi.

Fatih Stadyumu kapalı spor salonunda gerçekleştirilen gençlik şölenine  Akçaabat Kaymakamı Soner Şenel,  Akçaabat Belediye Başkanı  Şefik Türkmen, Cumhuriyet Başsavcısı  Mustafa Sever,  Jandarma Komutan Vekili  Jandarma Yüzbaşı  Mesut Çelik, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Hacıhasanoğlu, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Spor gruplarının hazırladığı gösterinin ardından Gençlik Haftası boyunca atletizm, badminton, basketbol, bisiklet, boks, dart, güreş, halter, hentbol, hokey, judo, okçuluk ve voleybol gibi spor dallarında ilçeyi ulusal ve uluslararası müsabakalarda temsil eden ve derece yapan sporcular  Akçaabat Belediye Başkanlığı tarafından ödüllendirildi.

Program sonunda okçuluk takımının hazırladığı  Maçka'daki hain terör saldırısında şehit olan  Osmangazi Çetingöz portresi protokol üyeleri eşliğinde takdim edildi.