Reklamı Kapatmak İçin Buraya Tıklayın
Reklam 10 Saniye Sonra Otomatik Kapanacaktır.
HSM Jeneratör Reklam
Gündem murattaskin1461@hotmail.com
23 Eyll 2013 Pazartesi
OF’TA “ŞERAFETTİN ÖZTEL” SESLERİ...Geçen hafta, “Çok acele etmeyin, daha zaman var” dememiz pek itibar görmedi. Yerel seçimler için kimisi aday, kimisi aday adayı, kimisi de “ismim duyulsun” adayı olmak üzere medyayı meşgul etme işi, uğraşı sürüyor.
Biz de, “bari çağrımız işe yaramadı, kulaktan duymalarla değil, yerinde yurdunda araştırma, soruşturma yaparak neler oluyor”a bakalım dedik.
Trabzon için işe de, ben diyeyim “Doğu’daki ilk ilçe”, siz söyleyin; “Of kazası”, Oflular desin; “Of Cumhuriyeti”nden başladık.
*
Yeri gelmiş iken, öncelikle ve özellikle bir önceki yerel seçimler baz alınarak değerlendirme yapmanın hiç de doğru bir yöntem olmadığını, olamayacağını vurgulamak lazım. Çünkü, artık ilçelerin merkezindekiler değil, tüm ilçe sınırları içinde kalanlar oy kullanacaklar. Bu da, dengelerin büyük ölçüde değiştiği, buna bağlı olarak da aday yapılacaklar için de kriterlerin farklı olacağı anlamına gelmektedir.
*
Sadece yerel ya da Trabzon değil, Türk siyasetinde bile niceliğinden daha çok niteliği ile etkili olan Of’u ve Of’ta yapılacak seçimleri farklı bir yere koymak lazım. Üstüne üstlük bir de buna Oflu olan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın hem gündem hem de hükümet içindeki etkisini eklerseniz!..
*
O ki araştırdık, biraz derine daldık, bir atlatma haber yapma misali, Of için yeni bir oluşumdan söz etmemiz lazım ki, farkımız anlaşılsın dedik.
*
Bu da bizi hemen hemen herkesin bildiği Tellioğlu sülalesine kadar taşıdı. 2003’ten beri iktidar partisine hatırı sayılır bir destek veren ve epeyce kalabalık olan Tellioğulları içinden, Ak Parti’den “Of için hizmete talibiz” sloganı ile partili partisiz herkesin “hatırı sayılır, işini aşını bilen kişi” olarak nitelediği Şerafettin Öztel’in aday adaylığından söz ediliyor.
*
Görünen o ki, Of’ta Belediye Başkanlığı’na talip olanların sayısı epeyce kabarık. Bu durum, Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Bayraktar’ı sevindirdiği kadar, bunların içinden birini aday yapma noktasın da zorlayacağa benziyor.

ÖYLE SEVDİM Kİ SENİ...

Size, birisi; “Seni o kadar çok, öyle seviyorum ki anlatamıyorum” derse sakın kanmayın; “Git öğren gel, anlat” deyiverin.
Çünkü; “anlatamıyor” değil, gönlünde esen coşkuyu, hissettiği sevdayı anlatacak kelimeleri bilmiyor. Ama, şairler anlatıyor. Nedeni de, hissettiklerini, düşündüklerini anlatabilecek kadar çok ve farklı kelimeler biliyorlar.
Anlatma işi dille de olur, görüntü ile de...
İşte, bugün vizyona gidiyor; “Öyle Sevdim ki Seni” adlı film. Orhan Tekeoğlu’nun senaryosunu yazdığı, eşi Dr. Nurdan Tümbek Tekeoğlu’nun da yapımcılığını üstlendiği, Karadeniz kadını merkezli filmi izlemeyi sakın ihmal etmeyin. Hem düşünmek hem anlamak hem de hissettiklerinizi daha iyi anlatabilmek için.

Bu köşe yazısı 470 defa okundu.
...
...
...